Aktualności wg lat: 2015

  • Mikropale

    Mikropale na budowie Dworca Łódź Fabryczna.

  • 20 edycja wystawy Plany na Przyszłość

    wystawa Plany na Przyszłość

    Na wystawie Plany na Przyszłość Architektura Warszawy w Projektach pokazano ponad 1900 planów i projektów budowli, z których cześć na pewno doczeka się realizacji w najbliższych latach. Znaczna część prezentowanych projektów odbyła się przy udziale Geotestu, który przeprowadził badania geologiczne m.in. dla zespołu biurowego na Kasprzaka, wieżowca u zbiegu Żelaznej i Twardej czy kompleksu ArtNorblin. 20 edycja wystawy zorganizowana została tradycyjnie przez Centrum Łowicka- mokotowski dom kultury.

  • Targi Autostrada-Polska

    Targi Kielce pawilon

    Na przełomie maja i czerwca w Kielcach odbyły się coroczne targi Autostrada –Polska. W nowych pawilonach kieleckich targów swoje produkty oraz usługi zaprezentowało ponad 400 wystawców. Tradycyjnie targi były miejscem wielu ważnych rozmów i spotkań, ponadto w ramach cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes zaprezentowano innowacje infrastrukturalne. Podczas targów zaprezentowano nowoczesne produkty oraz technologie mające zastosowanie w branży drogowej i mostowej oraz w dziedzinach pokrewnych, niestety geotechnika stanowiła pomijalny zakres poruszanej problematyki.

  • Biogazownie na Podlasiu

    Bigazownia to instalacja służąca do celowej produkcji biogazu z biomasy roślinnej, odchodów zwierzęcych lub organicznych odpadów. Aktualnie kilka takich obiektów wznoszonych jest na Podlasiu. W skład każdego kompleksu wchodzą dwa duże zbiorniki o średnicy około 30 metrów oraz dwa mniejsze o średnicy kilkunastu metrów w których zachodzi fermentacja. Biomasa składowana jest w olbrzymich silosach znajdujących się na obrzeżach kompleksu. Niezbędna jest również infrastruktura towarzysząca oraz agregat prądotwórczy (gdy produkowana jest wyłącznie energia elektryczna) lub agregat kogeneracyjny (kiedy występuje kogeneracja energii elektrycznej i cieplnej). Prace ziemne oraz fundamentowe na czterech obiektach odbywają się pod nadzorem Geotestu.

  • Wołoska 24

    Przy ul. Wołoskiej firma Ghelamco realizuje swój kolejny projekt biurowy w stolicy. Budynek o 10 kondygnacjach nadziemnych posiadał będzie czteropoziomowy podziemny garaż. To druga, po wybudowanym kilka lat temu biurowcu Ambassador Office Building, inwestycja w tym rejonie Warszawy o tak głębokim posadowieniu. Dodatkową trudnością podczas prac przy części podziemnej obiektu było wykonanie sztucznej przesłony filtracyjne w technologii jet grouting. Przesłony wykonuje się w miejscach gdzie w podłożu inwestycji nie występują grunty słaboprzepuszczalne lub ich strop jest na tyle głęboko, że wykonywanie ścian szczelinowych staje się nieuzasadnione ekonomicznie.

  • Równoczesna budowa dachu i fundamentów

    Na budowie dużych i skomplikowanych inwestycji budowlanych często dochodzi do sytuacji kiedy jednocześnie powstają fundamenty oraz dach budynku. Na budowie dworca Łódź Fabryczna aktualnie montowane są szklane elementy pokrycia dachowego, na zmontowanej w ostatnich miesiącach konstrukcji stalowej. Równocześnie trwają prace związane z budową ostatnich fragmentów płyty fundamentowej, której całkowita powierzchnia mierzona jest w hektarach. Zaawansowane są również prace w otoczeniu budynku dworca, trwa budowa zbiorników retencyjnych oraz ramp wjazdowych do garaży podziemnych.

  • SPA w Janowie Podlaskim

    Główne prace budowlane związane z dobudową oraz rewitalizacją janowskiego zamku zostały wykonane. Ukończono również obiekty hotelowe oraz odrestaurowano budynek stajni cugowej obecnie mieszczący SPA. Firma Arche będąca generalnym Wykonawcą oraz Inwestorem przedsięwzięcia już w przyszłym roku otworzy unikatowy w skali kraju kompleks hotelowo – konferencyjny wraz z zabudową mieszkaniowo – letniskową. Sam zamek datowany jest na XVI wiek, w jego otoczeniu archeolodzy przed rozpoczęciem prac budowlanych, odkryli kilkadziesiąt tysięcy artefaktów świadczących o historycznej randze zamku. Rewitalizacja terenu obejmuje ponadto odbudowę stawów wokół zabytku. Wykonane prace zapewne przywrócą dawną świetność tego wyjątkowego miejsca.

  • The Tides

    The Tides to nie tylko nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, ale głównie budynek biurowo–hotelowy o bardzo unikatowej lokalizacji. To pierwsza budowla komercyjna w stolicy zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Wszystkie powierzchnie biurowe zostały zaprojektowane przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates, tak aby posiadały widok na rzekę. W podłożu inwestycji zalegały iły plioceńskie, które stosunkowo łatwo pozwoliły zaprojektować i zrealizować cześć podziemną obiektu. Badania geologiczno-inżynierskiej wykonał Geotest, natomiast wykonawcą obiektu jest firma Agmet.

  • Manhattan Place

    Manhattan Place to nazwa nowo powstającego budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z Al. Niepodległości i ul. Puławską. Budynek o nowoczesnej bryle posiadał będzie 9 kondygnacji nadziemnych i 3 poziomowy podziemny parking. Inwestorem jest 5th Avenue Holding S.A natomiast generalnym wykonawcą firma Strabag, która rozszerzyła niedawno swoja działalność w Polsce o budownictwo kubaturowe. Aktualnie na placu budowy rozpoczęło się wznoszenie ścian kondygnacji 0.

  • Dom pod zegarem

    W sąsiedztwie stacji Metro Wilanowska powstaje nowa inwestycja Dom Development. Budynek zlokalizowany na krawędzi Skarpy Warszawskiej posiadać będzie 3 kondygnacyjny garaż podziemny. Aktualnie trwa budowa ścian szczelinowych. W podłożu zalegają grunty piaszczyste oraz gliny lodowcowe z dużą ilością głazów narzutowych. Wykop pod cześć podziemną budynku wykonany zostanie w otoczeniu ścian szczelinowych oraz ścianek szczelnych. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep świętująca aktualnie swoją 65 rocznicę powstania. W bliskim sąsiedztwie opisywanej budowy powstaje inna inwestycja mieszkaniowa o nazwie Manhattan Place.

Podział na strony